Tri Marias, časť štvrtá

Autor: Antónia Hájniková | 26.2.2015 o 11:17 | Karma článku: 2,92 | Prečítané:  507x

Aj napriek tomu, že nám Júliin kamarát Ben ponúkol jeho dom na dobu neurčitú, nechceli sme byť na príťaž a rozhodli sme sa odísť. Ako som už spomínala, chlapík menom Larry, ktorého sme stretli onoho večera  na koncerte, nám ponúkol svoju pomoc. Povedal, že by nám vedel pomôcť s ubytovaním. Vzal nás do svojho bytu so slovami, že tám nájdeme nejaké riešenie..

Larry býval v Hollywoode, asi tak 5 minút od Chodníka Slávy. Predtým, ako sme vkročili do jeho bytu, predstavovali sme si, ako asi jeho byt vyzerá. Podľa Larryho vzhľadu, prejavu a spôsobov sme usúdili, že jeho byt bude asi luxusne zariadený, v modernom štýle a lesknúci sa čistotou. Otvorili sme dvere. Zhrniem to len páru slovami - jedna veľká katastrofa. Podlaha bola pokrytá kobercom, ktorý podľa všetkého nikdy nezaznamenal kontakt s vysávačom. Po koberci boli akési fľaky od kávy a vína, omrvinky, stopy po topánkach. Aj napriek tomu, že bol koberec tmavšej farby, mali sme pocit, že pôvodná farba koberca bola úplne iná. Obývačka, ktorej jediný svetlý bod bol výhľad na celé mesto, bola zaprataná haraburdami tak, že sa tam nedalo pohybovať. Cez celú obývačku viedla jedna úzka ulička, medzi kuchynským pultom a dvoma kreslami, ktorá sa tiahla od izby jeho spolubývajúceho po vchodové dvere. Sklenený stolík bol ochytaný, všade bol prach.  Keď som si myslela, že nás už nič horšie nepostihne v tom byte, otvorili sme dvere jeho izby, keďže sme potrebovali použiť kúpeľňu. Jeho izba vyzerala asi tisíckrát horšie ako obývačka. Koberec, ktorý bol ešte v horšom stave, ako ten v obývačke, bol navyše pokrytý kopou šatstva. Neviem či použitého, alebo opratého. Izbu mal zapratanú krabicami, káblami, knihami, soškami, obrazmi, poličkami, starými počítačmi a jedným starým televízorom, ktorý mu bolo ľúto vyhodiť. Dúfali sme, že aspoň kúpeľna bude na tom lepšie. Dojalo ma, keď som videla pohárik so zubnými kefkami spolu s kefou na vlasy a hrebeňmi. Na umývadle bol prach, vlasy, vodný kameň..a o wcku sa nebudeme rozprávať. Povedal nám, aby sme používali jeho kúpelňu, pretože jeho spolubývajúci nemá rád, keď mu niekto lezie do izby. Boli sme zvedavé na toho spolubývajúceho. Larry nám povedal, že je to chalan v našom veku, mal okolo 25ky, robil v kaviarni ako barista a volal sa Matty.

Prišiel neskoro večer. Bol to pekný chlapec, ktorý v ruke držal skate a milo nás privítal. Ukázal nám svoju izbu. Jeho izba bola čistá, uprataná a povedal, že môžeme používať jeho kúpelňu, že ju upratal kvôli nám. Kúpeľna bola jedna báseň. Vyčistená bola ešte aj dlážka, nad umývadlom visel uterák na ruky a v rohu stál osviežovač vzduchu. Nepriamo nám naznačil, že úplne chápe naše zdesenie z bytu, v ktorom sme sa nachádzali. Povedal, že on si svoju izbu udržiava v čistote a že už dávno vzdal akýkoľvek pokus o udržovanie čistoty aj v spoločných priestoroch. Takisto povedal, že sa čoskoro plánuje odsťahovať, len nájsť si podnájom za dobrú cenu a blízko jeho práce je trocha náročné.  Netrvalo dlho a skamarátili sme sa...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

O útok sa pokúsili v pobrežnom mestečku Cambrils južne od Barcelony.

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.


Už ste čítali?